Gigant seria – sposób na efektywny trening w krótkim czasie

Gigant seria jedna z ciekawszych metod treningowych, wymagająca dużego zaangażowania i nienagannej techniki.

Trener personalny, osobisty Częstochowa Karol Klimczyk

Chyba każdy bywalec siłowni spotkał się z regresem swoich poczynań treningowych, w kółko powtarzane ćwiczenia, w podobnych seriach i układach już dawno nie przynoszą zamierzonych efektów.

Trener personalny, osobisty Częstochowa Karol Klimczyk

Niejednokrotnie boimy się zmian, szukania czegoś nowego woląc pozostać w swojej strefie komfortu. Nic bardziej mylnego, właśnie kulturystyka jak żadna inna dyscyplina sportu wymaga ciągłych zmian i szukania innowacyjnych rozwiązań, aby jeszcze bardziej zszokować swoje ciało. I tutaj na pierwsze miejsce wysuwa się metoda Gigant serii.

Polega ona na wykonywaniu kilku ćwiczeń (4–6) na ta sama partie mięśniową bezpośrednio po sobie bez przerw odpoczynkowych(ewentualnie 15–30 sek) w (3–4) seriach. Ma ona na celu dogłębne wyczerpanie zapasów energetycznych oraz oddziaływanie na daną grypę mięśniową w rożnych wariantach funkcjonalnych, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi mięśnia.

Gigant seria, jako metoda silnie eksploatująca oraz wymagająca zaawansowanej techniki treningowej powinna być stosowana przez osoby z dłuższym stażem treningowym.

 

Przykładowa „Gigant Seria” na klatkę piersiową

Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce płaskiej,

Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej,

Ściąganie linek wyciągu dolnego z rotacją,

Rozpiętki na maszynie.